ZAPRÁŠENÉ PRÍBEHY LIPTOVA

Vek:8-12 r.

Termín:15.07.2019 - 19.07.2019

Cena: 109 €

Lokalita:Liptovský Mikuláš

Stará mama vravievali, že na miestach pod majestátnym vrchom Kriváň, žili od pradávna odvážni hrdinovia a čarovné devy. Tradovaním však žijú i dodnes. Spoznaj s nami magické, zaprášené legendy. Vydaj sa s nami na púť, na miesta, ktoré pozná len málokto. Spoznáme okolie Pribyliny, kde žila krásna Ruslanka. Jej múdrosť sa jej však nevyplatila. Čo sa s ňou stalo? Rástla na týchto miestach nejaká čarovná bylinka, ktorá má na svedomí minulé udalosti? Kde pramení sila rieky Belá, ktorá má moc pomeriť znepriatelené osady? Spolu s Carpaticou spoznáme prírodné krásy týchto legendárnych miest. Pridaj sa k nám a spoločne odhalíme tajomstvá.
  • legendy Liptova
  • mystické miesta
  • prírodné krásy

Zuzka KALISKÁ (Carpatica) - Zuzka vyštudovala lesníctvo na Technickej univerzite vo Zvolene. Dlhé roky pôsobila ako strážca a neskôr ako zoológ v Národnom parku Nízke Tatry. Pod záštitou spoločnosti Carpatica bude spolu s deťmi objavovať príbehy lesa, vody, zvierat, liečivých bylín... a ožijú aj legendy našich vrchov a dolín....

Hrad LIKAVA - Jedna z povestí rozpráva príbeh o krásnej dcére pána hradu, ktorý tu prebýval. Kedysi mocný pán mal krásnu dcéru. Chcel ju násilne vydať za bohatého šľachtica, pána neďalekého hradu. Ženích bol pekný, bohatý, len jednu chybu mal...

Strava

obed, pitný režim

Poistenie

V prípade záujmu Vám zabezpečíme komplexné cestovné poistenie, ktoré zahŕňa poistenie batožiny, poistenie všeobecnej zodpovednosti za škodu, úrazové poistenie a poistenie storna zájazdu.

Doprava

MHD, SAD

Cena: 109 €
V cene je zahrnuté: starostlivosť o dieťa pod vedením pedagógov a inštruktorov, poistenie CK proti úpadku, pitný režim počas celého dňa, obedy, vstupy, program, doprava, materiálno-technické zabezpečenie voľnočasových aktivít.