Informácie o CK Lobelka

Lobelka– mladý, dynamický tím, ktorý už niekoľko rokov po sebe s nadšením organizuje školy v prírode a lyžiarske kurzy. Letné denné a pobytové tábory sú pripravené vždy tak, aby Lobelkáči spoznali nepoznané, objavili nepreskúmané, ale hlavne, aby zažili to pravé liptovské dobrodružstvo.

Filozofiou spoločnosti je vytvoriť deťom zmysluplný program, postavený na zážitkovej pedagogike tak, aby nebol len obyčajným vyplnením voľných chvíľ, ale skutočným a nezabudnuteľným zážitkom. To nás robí výnimočnými. Nekráčame schodenými cestami, pretože my si tvoríme vlastné. Myslíme na všetky potreby, ktoré so sebou prináša moderná doba, rešpektujeme však kultúrne a historické bohatstvo, ktoré nám zanechali naši liptovskí predkovia. Prepájame tradičné s moderným. Prostredníctvom liptovských legiend túžime u detí vzbudiť záujem o poznanie, ktoré ide ruka v ruke s prežívaním. Bohatosť liptovských legiend môže byť mostom medzi minulosťou a odkazom, ktorý nám zanechala v podobe kultúrnych pamiatok, folklóru, jaskýň, jazier, plies a veľhôr.

Programy Lobelka tvoríme s nadšením, prispôsobujeme danému veku detí a požiadavkám Vašej školy, pretože každý z nás je iný a zároveň jedinečný. Naším cieľom je odovzdať deťom to najlepšie, takže spolupracujeme s pedagógmi a odborníkmi z rôznych oblastí.

Ubytovacie zariadenia či strediská, ktoré sú súčasťou ponuky, sme vyberali práve s dôrazom na legendu, ktorú môžete prostredníctvom Vašej školy v prírode prežiť. Každá legenda má k sebe priradené najbližšie z nich. Snahou Lobelky je umožniť Vám, aby ste spoznali čím viac nášho LIPTOVA. Ponuka stredísk je dostatočne rozmanitá, aby si každý vybral to svoje naj.